Jdi na obsah Jdi na menu
 


Myšlenky a slova

22. 11. 2007

List papíru

Na listu papíru je napsáno sto vět:
1) Nejméně 1 věta na tomto papíře je nepravdivá.
2) Nejméně 2 věty na tomto papíře jsou nepravdivé.
3) Nejméně 3 věty na tomto papíře jsou nepravdivé.
...
...
100) Nejméně sto vět na tomto papíře je nepravdivých.
Kolik je na listu papíru pravdivých vět?

Piráti

Pětice pirátu uloupila poklad, přesně sto zlatých.
Piráti mají zvláštní způsob, jak rozdělit kořist:
-Nejstarší navrhne, jak by kořist rozdělil on.
-Všichni pak hlasují.
-Pokud získá nadpoloviční většinu, tak je po jeho.
-Pokud ji nezíská, tak ho ostatní zabijí a začíná vše od znova, jen je o piráta méně.
Všichni piráti jsou v tomto dělení velmi zběhlí. Nikdy si nedovolí porušit pravidla.
Každému pirátovi jde v první řadě o svůj život. Hned ve druhé o svůj majetek. A když nejde ani o majetek, ani o život, tak rád uškodí ostatním.
Jak dopadne dělení?

Souboj

Přijeli jste na divoký západ a hned jste se dostali na nevhodné místo. Buffalo Bill a Zabiják Kid na sebe míří pistolemi. S radostí vás příjali do souboje. Protože nechtějí zbytečně plýtvat kulkami, určili následující pravidla:
1. Střílí se v pevně stanoveném pořadí, dokola, dokud nezůstane jen jeden ze soupeřů.
2. Každý, když je na řadě, má jednu kulku.
3. Pokud je někdo zraněn, je dobit železnou tyčí.
4. První střílí nejslabší střelec (Vy), poslední nejlepší.
Jakou zvolíte taktiku, když víte, že se trefíte tak jednou ze tří ran, Buffalo Bill má tak 50ti procentní úspěšnost a Nesmrtelný Kid zasáhne vždy? (Prosím, nestřílejte se do hlavy)

Soud

Jste obžalován u soudu.
Soudce je férovej chlap, takže Vám nabídne následující řešení případu:
"Můžete říci jednu oznamovací větu na svou obranu. Pokud nám zalžete, tak Vás oběsíme. Pokud řeknete pravdu, tak Vás zastřelíme."
Co řeknete?

Tchýně

Muž přijde domu a co nevidí - přišla tchýně na návštěvu.
Ani nevím jak, začali se hádat. Záminka je naprosto nepodstatná.
...
Tchýně: Furt si jenom vymejšlíš.
Muž: Prosimtě...
Tchýně: Neřekneš nic, aby jsi nelhal!
Muž: Nekecej!
Tchýně: Tak schválně, řekni mi teď jednu pravdivou větu.
Muž: Ok, ale vypadneš pak.
Tchýně: Pokud mi řekneš teď pravdivou větu, tak odejdu. Pokud mi ale zase budeš lhát, tak tu teda zůstanu. To ti slibuju!
Muž se zamyslel a vyřkl větu. Tchýně si najednou uvědomila, že aby dodržela slib, tak se musí oběsit.
Co řekl muž za větu?

 Tři Číňani

V hotelovém hotelu spí tři Číňané. Někdo jim v noci pomaluje obličeje černou barvou. Když se ráno probudí, podívají se na sebe a začnou se všichni tři smát.
Pokud si někdo z nich uvědomí, že je také černý, tak se smát přestane. Jelikož to všem pálí a vědí to o sobě, tak to jednomu brzy dojde. Jak k tomu došel?
Jen si uvědomte, že když dva kamarádi jsou špinaví, neznamená to, že já jsem taky. Pokud vidím dva smějící se špinavce, mohou se smát sobě navzájem a já být čistý. Číňané si nic mezi sebou neřekli, ani na sebe neukázali.

 Trpaslíci

Zlý černokněžník nemá rád trpaslíky. Proto si čtyři z nich vybere a zakope je po hlavu do země. Trpaslíci se tak nemůžou vůbec pohybovat a vidí jen před sebe.
Trpaslíci jsou zakopáni v řadě, jeden z nich je oddělen zdí. Všichni se dívají stejným směrem: poslední trpaslík vidí dva kamarády před sebou a zeď. Předposlední vidí jen druhého. Druhý trpaslík v řadě kouká do zdi a ten úplně první je osamocen, za zády má zeď a dívá se do dálky, kde se ale neděje nic zajímavého.
Černokněžník vysvětlí trpaslíkům jaká je situace, a řekne jim, že jim dal na hlavy čepičky - dvě modré a dvě čevené. Jeden trpaslík má promluvit a říci, jakou barvu čepičky má na své hlavě. Pokud řekne správnou barvu, tak je černokněžník hned vykope. Pokud řekne cokoli jiného, tak tam všichni čtyři zůstanou až do konce..
Jak trpaslíci tento drobný problém vyřeší?

 Vězni

Dozorci ve vězení se nudí, tak u večeře vězňům oznámí, že si s nimi zahrají hru:
Ráno je postaví do řady tak, že každý uvidí na všechny před sebou, ale na nikoho za sebou.
Na záda jim náhodně nakreslí barvou červený nebo bílý pruh.
Budou se vězňů postupně od zadu ptát a oni směji říci jediné slovo - buď "červená" nebo "bílá."
Když vězeň řekne barvu, kterou má na zádech, může jít domu. V opačném případě bude popraven.
Vězni jsou přes noc na společné cele a mohou si dohodnout taktiku.
Jaká je nejlepší? Kolik jich přežije?

 Panna - Orel

Jak to tak bývá, zlý čaroděj uvěznil mudrce. A kdo by to čekal, dal mu šanci se zachránit, pokud splní úkol.

Na stole je kulatý tác, kterým lze volně otáčet, a na něm čtyři mince do čtverce.
Mudrc má zavázané oči, nic nevidí. Jeho úkolem je otočit mince tak, že bude na všech panna.
Nemá to však jednoduché. Otočí jistý počet mincí, pak černokněžník tácem zatočí. Opět otočí nějaké mince a znovu se tácem náhodně otočí. Toto se opakuje, dokud nejsou všechny mince správně. V tu chvíli je hra zlotřilým čarodějem ukončena.
Mudrc nepozná podle hmatu pannu od orla. Musí vždy mince nechat na svém místě, ve čtverci. A hlavně - kvůli zlé magii - má strašnou smůlu a pokud bude spoléhat jen na náhodu, tak úkol nikdy nesplní.

 Panna - Orel II

Zlý čaroděj opět uvěznil mudrce. Dal mu šanci se zachránit, pokud nad ním vyhraje hru. Jen protože mu minule pláchl, tak si vymyslel složitější pravidla.

Na stole je kulatý tác, kterým lze volně otáčet, a na něm devět mincí do čtverce - 3x3.
Mudrc má zavázané oči, nic nevidí. Jeho úkolem je otočit mince tak, že bude na všech panna.
Pokaždé když otočí mince, tak černokněžník tácem zatočí. Pak může obracet znova, dokud není na všech mincích panna. V tu chvíli je hra zlotřilým čarodějem ukončena.
Mudrc nepozná dle hmatu pannu od orla. Musí vždy mince nechat na svém místě, ve čtverci. A samozřejmě kvůli zlé magii má strašnou smůlu a pokud bude spoléhat jen na náhodu, tak úkol nikdy nesplní.

 Černá a bílá kulička

Vězeň čeká na popravu. Král ohlásí lidu (aby jeho popularita vzrostla), že mu dá poslední šanci se zachránit. Přichystá prý pytlík s jednou černou a jednou bílou kuličkou. Pokud vězeň vytáhne bílou, je osvobozen. Pokud vytáhne černou, bude popraven. (Tohle všechno veřejnost ví.)

Kat, který má popravu provést, se ale dozví, že král podvádí a dá do pytlíku dvě černé kuličky (ať se vězeň snaží jak chce, vytáhne vždy černou - smrt). Tohle vězni potají řekne.

Dalšího rána se koná celá "poprava" za účasti veřejnosti. Co musí vězeň udělat, aby se zachránil?

Předpoklady: Opravdu je to možné, řešení existuje. Král musí před veřejností dodržet slib, ať se mu to líbí nebo ne. Veřejnost je přítomna a bude chtít vidět důkaz o popravě nebo o osvobození. Vězeň musí vytáhnout právě jednu kuličku (nesmí obě dvě a nesmí vytáhnout prázdnou ruku).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Таможенное оформление импорта

(eteno, 30. 6. 2022 1:26)

Аутсорсинг ВЭД способствует Вам передать полную работу и также риски внешнеэкономической деятельности, снижая траты на состав по логистике. Когда Вы обращаетесь в нашу компанию «ВЭД ЛАЙН» https://ved-line.ru с задачей поставки товаров из Китайской Народной Республике, мы точно разбираем план, просчитываем вероятные риски и к тому же готовим тщательный расчёт импортированья. В тариф мы вносим совершенно все расходы, соединенные с перевозкой начиная от прайса товара, грузоперевозки, сертификации и получение иных разрешительных документов, таможенного оформления и затратами по доставки на склад заказчика. Принимаем с заказчиком проект, способ отгрузки, фиксируем стоимость и дедлайн. Подписываем с клиентом договор на поставку с согласованными условиями. После мы заверяем внешнеторговый контракт с инопартнером в Китайской Народной Республикой. Мы обеспечиваем реализацию всех пунктов поставки по контролю экспортера, контроля производства, перевозки, таможенного декларирования, сертификации страхования и т.д. Заказчик буквально без опоздания принимает товар на личном складе с обязательным комплектом сопроводительных документов, таким образом уменьшая в своем участии риски и к тому же траты. Ежедневно адресуем клиенту уведомление по грузоперевозке, текущего нахождения товара до валютного перевода экспортеру или же сканы таможенной декларации.

ethereum

(Chrisinpum, 29. 6. 2022 22:35)


Оnline cryptocurrency exchange service. The best rate, low fees, lack of verification.

HAMKA NEWGENS

(Marvinmic, 29. 6. 2022 21:36)


University of Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (referred to as UHAMKA) is one of the private universities owned by Muhammadiyah located in Jakarta. As one of Muhammadiyah's movements in education, UHAMKA is an Islamic university that implements the Al-Quran, As-Sunnah, Pancasila and the 1945 Constitution. UHAMKA also carries out the catur dharma Muhammadiyah universities involving obligations in education, research, community service, and Al Islam and Ke-Muhammadiyahan

адвокат по наследству Запорожье

(JamesCep, 27. 6. 2022 19:28)

адвокат по гражданским делам Запорожье

Украина и Молдавия стали кандидатами в члены Евросоюза
Военная операция на Украине. Онлайн
8 концертов в день: каким был шоу-бизнес в эпоху «Ласкового мая»
ВЭБ заявил о готовности продать ЦСКА «качественному инвестору»
США введут пошлины на азотные удобрения из России
Боррель исключил транзитную блокаду Калининградской области
Cisco решила уйти из России и Белоруссии
Зеленский заявил об усталости тех, «кто не попадает под обстрелы»
Дуров исключил передачу Google данных пользователей Telegram
https://mistaua.com/%D0%98%D0%BD%D1%84%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD/%D0%90%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D1%8B/%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89%D1%8C-%D0%BE%D0%BF%D1%8B%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2/17077/?setcity=499

Выкуп автомобилей W Motors в СПБ

(AndrewCrype, 26. 6. 2022 13:17)

https://vukypavto.ru/ - Срочный выкуп иностранных авто марки Dallara модели Equus, 1983 года выпуска, тип кузова внедорожник открытый с объемом двигателя 4292 коробка передач вариатор в СПб.

Выкуп автомобилей Noble в СПБ

(AndrewCrype, 25. 6. 2022 16:57)

https://vukypavto.ru/ - Выкуп автомобилей зологовых автомобилей марки Spectre модели Ascot, 1968 года выпуска, тип кузова лифтбек с объемом двигателя 6425 коробка передач механическая в Петербурге.

We are seeking brand-new team members [POSITION DEAL]

(NathanJuh, 24. 6. 2022 23:07)

My company is expanding so we remain in the demand for even more remote employees.

What you will be doing: As a real-time conversation assistant you will be paid to respond to live chat messages on a company's internet site or social accounts.

This consists of:

- answering consumer inquiries,
- giving sales web links,
- and also offering price cuts.

Full training is provided so you don't require any kind of previous associated experience. Contract size: No set period

Price: $0.50 per min ($ 30 per hr).

Skills/background needed:.
- Must have a device able to gain access to social networks and internet site chat functions (Phone/Tablet/Laptop).
- Have the ability to work independently.
- Ability to very closely follow provided steps and guidelines.

Trusted internet link.

Hrs weekly: Flexible.

Place: Remote work online (favored).

For additional information: https://4dct.short.gy/breathtaking.social_jobs

중국배대지

(Phillipsoync, 22. 6. 2022 12:54)


중국배대지

canvas tent

(Davidovets, 21. 6. 2022 3:39)


40Celsius canvas tent are made from high quality waterproof cotton fabric. They are fast to install in 15 minutes and last for very long time. Free Shipping

XEvil 5.0: Byl vydán nejlepší software pro řešení captchas !!

(Ritavag393, 20. 6. 2022 18:32)

XEvil 5.0 automaticky řeší většinu druhů captchas,
Včetně takového typu captcha: ReCaptcha v.2, ReCaptcha v.3, Hotmail (Microsoft), Google captcha, SolveMedia, BitcoinFaucet, Steam, +12000
+ hCaptcha podporováno v novém XEvil 6.0! Stačí vyhledat XEvil 6.0 na YouTube

Máte zájem? Jen google XEvil 5.0.15
P.S. Zdarma XEvil Demo je k dispozici !!

Taky, do 20. června je k dispozici Obrovská sleva: -30%!

XEvil.Net

Zkontrolujte nové video na YouTube:
"XEvil 6.0 <Beta>1] + XRumer multhithreading hCaptcha test"

중국배대지

(Phillipsoync, 20. 6. 2022 17:16)


중국배대지

how to mind red-hot football beck matches online

(Kevinhox, 19. 6. 2022 16:47)

You can shield your favorite shows and movies from https://koragoallive.com/ - kora goal, HBO Max, Disney Plus and other services on your TV before using a streaming device. Streaming devices are lesser boxes or sticks that chain to your TV via an HDMI cable. When connected, they walk into a stop your internet-enabled TV into a fully equipped streaming hub.

Multitudinous perceptive TVs progress with some well-meaning of operating technique that is qualified of downloading streaming apps, but add-on streaming devices often include simpler remotes, more apps, heartier search and more innumerable updates than the OS built into your set. Additional, they're a much more affordable alternative to upgrading your thorough TV.

Roku recently released a hip reading of the high-end Ultra that now includes the Participation Faint Pro. The set-up is priceless and superiority not be the best fitfully for most people. So which streaming devices do we believe capacity present a more advisedly value?

We've reviewed nearly every streaming slogan and main quick TV combination present today, including Roku, Google Chromecast, Amazon and Apple TV. Interpret on as we break down the best streaming devices available now.

Test, just a test

(Richardgeome, 19. 6. 2022 10:52)

Es quitado

Bravo, me parece esto la idea brillante

https://mixfilesmaker.com/

Микрозайм

(Chrisinpum, 16. 6. 2022 11:36)

https://vzyat-credit-online.com/
Микрокредит срочно онлайн! Без справок и проверок! Зачисление на карту за 5 мин!

сетка арматурная 100х100х4 купить в спб

(AlvinFoesk, 15. 6. 2022 7:29)

https://art-pilot.ru/ispolzovanie-armaturnoj-setki/ арматура сайт.

Situs Slot

(Horacewag, 14. 6. 2022 23:34)


LGO4D adalah situs slot gacor terpercaya diantara agen 303 slot terbaik dan terbaru deposit pulsa pragmatic play yang sangat mudah menang di Indonesia

для улучшения памяти и работы мозга

(Edwardziste, 14. 6. 2022 0:02)


Таблетки для улучшения памяти и работы мозга взрослым и детям, пожилым и студентам. Список препаратов и цены. В наличии. Купить можно в интернет-магазине в Москве с доставкой по всей России.

займы без отказов срочно займомат рф

(Patricklycy, 13. 6. 2022 22:35)

Приветствую Вас дамы и господа!
Предлагаем Вашему вниманию замечательный сайт https://dengi-do-zarplaty.ru/
Первое, что приходит в голову – это обратиться в банк. Но здесь есть нюансы. Чтобы оформить деньги в кредит в банке, понадобиться время, которого иногда нет. Или к примеру, если человек имеет плохую кредитную историю, банк однозначно не одобрит ему запрашиваемые средства. Получить желаемую сумму будет также сложно тем, кто не имеет официальной работы и постоянного дохода.Если в Ваши планы входит взять деньги в долг без банков и поручителей, в таком случае единственным выходом из ситуации будет - оформление микрозайма в МФО. Все выше перечисленные категории заемщиков, которые считаются максимально рискованными для банковского сектора, в МФО получают положительное решение по выдачи средств.

surgaslot.vip

(LeonardGed, 13. 6. 2022 11:19)


Selamat datang di Surgaslot !! situs slot deposit dana terpercaya nomor 1 di Indonesia. Sebagai salah satu situs agen slot online terbaik dan terpercaya, kami menyediakan banyak jenis variasi permainan yang bisa Anda nikmati. Semua permainan juga bisa dimainkan cukup dengan memakai 1 user-ID saja

Перевозка лежачих больных

(TimothyRab, 13. 6. 2022 0:37)

Платная трнспортировка лежачих болезненных на Столице — шибко потребованная юруслуга язык родичей людей со ограниченными перспективами, стареющих бабулек и дедушек, инвалидов. Национальная скорая помощь шефство чи реанимобиль страх приедет, если малоподвижному человеку требуется поскакать на обследование, в больницу ко медицинскому, сверху релаксация в течение частный пансион чи срочно что поделаешь сверху вокзал чи аэропорт. То-то всходит тема — как перевезти маломобильного пассажира? Чтобы сего ко услугам москвичей коммерческие службы милосердного равно санитарного такси.


перевозка инвалидов
https://moskva-perevozka-bolnyh-24.ru/


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45

následující »